Хърватия и Мароко играят при резултат 2:1 в мач за третото

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Хърватия - Мароко 2:1, претенции за дузпа и от двата отбора

Хърватия и Мароко играят при резултат 2:1 в мач за третото място на Световното състезание в Катар.

В 7-та минута След ужасно изпълнен директен свободен удар от Хърватия Иван Перишич бе открит в наказателното поле на Мароко и отклони с глава съм Йошко Гвардиол, а централният бранител съумя с акуратен удар с глава да открие резултата в интерес на " шахматистите ".

Само две минути по-късно Мароко също се възползва ужасно от директен свободен удар, откакто Ашраф Дари се ориентира доста добре в наказателното поле, до момента в който Ливакович остана неподвижен и резултатът бе подравнен.

Малко след това Мислав Оршич направи добър независим пробив и стреля отвън наказателното поле, само че топката профуча около лявата греда на Бону. В 18-та минута Андрей Крамарич получи точно центриране отляво, само че ударът с глава на нападателя попадна право в ръцете на Бону, който се бе пласирал добре и нямаше проблеми. Лука Модрич направи залъгващо придвижване, че ще стреля с десния крайник, само че направи това с левия, а Бону изпусна в началото топката, само че съумя по-късно да се намеси уверено и да избие кълбото.

В 37-та минута Юсеф Ен-Несири бе открит в наказателното поле след подаване от ъглов удар и нападателят отпради удар с глава, само че топката мина настрана от вратата на Ливакович. Пет минути след това Мислав Оршич получи от Марко Ливая и незабавно стреля с десния си крайник, а прецизният и грациозен удар на нападателя срещна лявата греда на Бону и влезе във вратата на Мароко, а Хърватия още веднъж поведе в резултата.

В 47-та минута Мислав Оршич опита доста мощен удар с десния крайник, само че топката рикошира в бранител на Мароко и мина извънредно покрай страничния дирек на Бону. Играта се накъса, заради няколко травми и от двете страни, а чистите голови положения отсъстваха в идващите минути. В 71-та минута Никола Влашич напредна добре, дриблирайки с топка в крайници и опита удар от отдалеченост, само че кълбото профуча над напречната греда на Бону.

Мароко можеше да изравни резултата, само че ударът на играча на " Атласките лъвове " от дребна отдалеченост бе избавен от Доминик Ливакович. В 77-та минута Хърватия имаше доста съществени искания за дузпа, откакто Йошко Гвардиол се свлече в наказателното поле на Мароко, само че съдията даде знак играта да продължи.

Стартови сформира:

Хърватия:  1. Доминик Ливакович, 20. Йошко Гвардиол, 24. Йосип Шутало, 2. Йосип Станишич, 4. Иван Перишич, 8. Матео Ковачич, 10. Лука Модрич, 7. Ловро Маер, 18. Мирослав Оршич, 9. Андрей Крамарич, 14. Марко Ливая

Треньор:  Златко Далич

Мароко:  1. Боно, 25. Яхия Атия-Аллах, 18. Джауад Ел Ямик, 20. Ашраф Дари, 2. Ашраф Хакими, 4. Софиан Амрабат, 23. Билал Ел Ханус, 11. Абделхамид Сабири, 17. Софиан Буфал, 7. Хаким Зиеш, 19. Юсуф Ен Несири

Треньор:  Уалид Реграги